ស្ទឹងត្រែង ៖ សមាគម​អភិវឌ្ឍន៍​វិជ្ជាជីវៈ​អ្នកសារព័ត៌មាន សហការ​ជាមួយ​រដ្ឋបាល​ខេត្ត ស្ទឹងត្រែង... សូមអានត... »
កម្ពុជា​ទទួលបាន​ចំណាត់​ថ្នាក់​ឈានមុខ​ក្នុង​ការអនុវត្ត​គម្រោង​រេ​ដ​បូក​នៅលើ​ពិភពលោក
ឯកឧត្តម​បណ្ឌិត អ៊ាង សុផល្លែត រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​បរិស្ថាន បាន​សំដែង​សេចក្តីត្រេកអរ ដោយ​លោកស្រី... សូមអានត... »
រោងចក្រ​កែច្នៃ​ផ្លែ​ឈើ​របស់​ក្រុមហ៊ុន ប៉ៃ​សិង​សេង នៅ​ស្រុក​រតនមណ្ឌល បញ្ចេញ​កាក​សំណង់​រាវ ប៉ះពាល់​ដល់​ការ​រស់ នៅ​របស់​ប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវបាន​ក្រសួង បរិស្ថាន ចាត់​នូវ​វិធាន ការ​ច្បាប់​
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ក្រុមការងារ​អធិការកិច្ច​របស់​ក្រសួង​បរិស្ថាន ដឹកនាំ​ដោយ​លោក កែ វង្ស​វឌ្ឍនា... សូមអានត... »
កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា រវាង សម្ពន្ធ​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ​(IEL) និង មូលនិធិ​អភិវឌ្ឍន៍​ជំនាញ ( SDF )
​ភ្នំពេញ​៖ សម្ពន្ធ​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ​(IEL) ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ ឧកញ៉ា​បណ្ឌិត ហោ សេរី​វឌ្ឍន៍​ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល... សូមអានត... »
កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប ដឹកនាំ​ក្រុម​ការងារ ទទួល​ស្វាគមន៍​ប្រតិភូ​ក្រុមការងារ​ជំនាញ កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស ដឹកនាំ​ដោយ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ឆាយ សូ​គា៍ ចុះ​ត្រួតពិនិត្យ និង វាយតម្លៃ​វគ្គ​បំប៉ន​សណ្តាប់ធ្នាប់​ជួរ​ទ័ព ផែន​ឈរ​-​ផែន​ដើរ (​ផែន​ព្យុហយាត្រា​) របស់​សិក្ខាកាម នៃ​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប
​ខេត្តសៀមរាប ៖ នៅ​ព្រឹក ថ្ងៃទី​២៣ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​បញ្ជាការដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប... សូមអានត... »
​ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង សូម​អបអរសាទរ និង​គោរព​ជូនពរ សម្តេច​ពិជ័យ​សេនា ទៀ បាញ់ និង​សម្តេច​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ក្នុងឱកាស​បំពាក់​ឋានន្តរសក្តិ ថ្នាក់​នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ផុត​លេខ​ផ្កាយ​មាស​៥ ដោយ​ផ្ទាល់​ពី​ប្រមុខរដ្ឋស្ដីទី សម្ដេច​តេជោ ហ៊ុន សែន​
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង​កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស និង​ជា​មេបញ្ជាការ​កងរាជអាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ... សូមអានត... »
​ក្រោយ​ពី​ដឹង​ដំណឹង​ភ្លាម លោក សេង គន្ធ អភិបាល​នៃ​គណៈ​អភិបាលខណ្ឌ មានជ័យ​បញ្ជា​កំលាំង​ចុះ​បង្ក្រាប់​បាន​ទាន់ពេលវេលា !
​ក្រោម​ការដឹកនាំ​របស់ លោក សេង គន្ធ អភិបាលខណ្ឌ​មានជ័យ មិន​បណ្តើត​បណ្តោយ​អោយ​មាន ល្បែងស៊ីសង​នានា... សូមអានត... »
ឯកឧត្តម សុខ ចាន់​ភក្តី អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ផ្សព្វផ្សាយ​លទ្ធផល​សន្និបាត នៃ​គណៈកម្មាធិការ​កណ្តាល លើក​ទី​៤៥ អាណត្តិ​ទី​៥ របស់​គណបក្ស​ប្រជាជន​កម្ពុជា នៅ​ស្នាក់ការ​គណបក្ស​ស្រុក​ចិត្រ​បុរី​
ឯកឧត្តម សុខ ចាន់​ភក្តី សមាជិក​គណៈកម្មាធិកា​រ​កណ្ដាល​គណបក្ស​ប្រជាជន​កម្ពុជា និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​គណបក្ស​ថ្នាក់កណ្តាល... សូមអានត... »
លោកជំទាវ ងិន លី​ណា បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​យេនឌ័រ នៃ​ក្រសួង​បរិស្ថាន បោះជំរុំ​យុវជន ដើម្បី​អបអរ​ទិវា​អន្តរជាតិ​នៃ​សកម្មភាព​ដើម្បី​ទន្លេ ក្រោម​ប្រធានបទ “​ទន្លេ​របស់​យើង អនាគត​យើង​”
​ស្ទឹងត្រែង ៖ លោកជំទាវ ងិន លី​ណា រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួង​បរិស្ថាន និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​យេនឌ័រ... សូមអានត... »
លោក ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សៀ ទីន សូម​អបអរសាទរ និង​គោរព​ជូនពរ សម្តេច​ពិជ័យ​សេនា ទៀ បាញ់ និង​សម្តេច​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ក្នុងឱកាស​បំពាក់​ឋានន្តរសក្តិ ថ្នាក់​នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ផុត​លេខ​ផ្កាយ​មាស​៥ ដោយ​ផ្ទាល់​ពី​ប្រមុខរដ្ឋស្ដីទី សម្ដេច​តេជោ ហ៊ុន សែន​
លោក ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សៀ ទីន មេបញ្ជាការ​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប បាន​ផ្ញើ​សារលិខិត​សូម​អបអរសាទរ... សូមអានត... »
តើ​គម្រោង​ស្ដារ​ប្រឡាយ និង​ធ្វើ​ផ្លូវលំ​អម​សង្ខាង​ចំនួន​ពីរ​ខ្សែ ដោយ​មិន​មាន​សំណង​ផលប៉ះពាល់​ជូន​ពលរដ្ឋ គឺជា​ការ​ធ្វើ​នំ​អត់​ម្សៅ​របស់​អាជ្ញាធ​រដែរ​ឬ​យ៉ាងណា​.?
ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​៖ ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​មាន​ដី​អាស្រ័យ​ផល​និង​រស់​នៅ​ជាប់​ខ្នង​ប្រឡាយ​អូរ​ក្រាំង​អំបិល... សូមអានត... »
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង លើកទឹកចិត្ត​កម្លាំង​ក្រោម​ឱវាទ មុន​ឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ​ឈាន​មកដល់​!
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស... សូមអានត... »
អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ សម្តែង​នូវ​ការ​ថ្លែងអំណរគុណ​ចំពោះ លោក កាំ​ង សៅរ៍​សិរី និង លោកស្រី ឃុយ ស្រីមុំ​  រួមជាមួយ លោក លឹម ប៊ុន​ហុក និង លោកស្រី ឃូ សុខ​ហ័ង !
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​បញ្ជាការដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ លោក កាំ​ង... សូមអានត... »
​ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង ចាត់​ក្រុមការងារ​ចូលរួម​គោរព​វិញ្ញាណក្ខន្ធ​សព ឯកឧត្តម ស្វាយ ដូត !
នា​រសៀល ថ្ងៃទី​២០ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស... សូមអានត... »
ប្រតិភូ​ក្រុមការងារ​ជំនាញ កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស ដឹ អញ្ជើញ​ចុះ​ត្រួតពិនិត្យ និង វាយតម្លៃ​វគ្គ​បំប៉ន​សណ្តាប់ធ្នាប់​ជួរ​ទ័ព ឈរ​ផែន របស់​សិក្ខាកាម នៃ​កងរាជអាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ
​នៅ​ព្រឹក ថ្ងៃទី​២០ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​បញ្ជាការដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ... សូមអានត... »
លោកជំទាវ មាស ច័ន្ទ​ធីតា អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​បើក​សិក្ខាសាលា​ស្តីពី ការកែសម្រួល​បញ្ចប់​លក្ខណៈវិនិច្ឆ័យ សូចនាករ និង​មធ្យោបាយ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ សម្រាប់​វាយតម្លៃ​គុណវុឌ្ឍិ​ប្រតិបត្តិ​មេត្រី​បរិស្ថាន រោងចក្រ និង​សិប្បកម្ម​