​សមាគម​អភិវឌ្ឍន៍​វិជ្ជាជីវៈ​អ្នកសារព័ត៌មាន កម្ពុជា​រៀបចំ​សិក្ខាសាលា​លេីក​ទី ២ នៅ​ខេត្ត ស្ទឹងត្រែង​
«គេហទំព័រ រស្មីស្ទឹងត្រង់ | Rasmeistoengtrang News» ទូរស័ព្ទទំនាក់ទំនង097 72 88 071 | 076 44 44 373
ស្ទឹងត្រែង ៖ សមាគម​អភិវឌ្ឍន៍​វិជ្ជាជីវៈ​អ្នកសារព័ត៌មាន សហការ​ជាមួយ​រដ្ឋបាល​ខេត្ត ស្ទឹងត្រែង បាន​រៀបចំ​សិក្ខាសាលា ស្ដីពី ក្រមសីលធម៌​វិជ្ជាជីវៈ សារព័ត៌មាន​វិស័យ​បរិស្ថាន និង​ផ្សព្វផ្សាយ សមិទ្ធផល ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង ដែល​មាន​សិក្ខាកាម​ចូលរួម ចំនួន ២៧៩​នាក់ ដែល​ធ្វើឡើង នៅ​សាលប្រជុំ សាលាខេត្ត ស្ទឹងត្រែង នៅ​ថ្ងៃ​ទី ២៥ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ក្នុង ក្រុង​ស្ទឹងត្រែង ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង ។​
​ឯកឧត្ដម ប៉ែន លី​ណាត អភិបាលរង តំណាង ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្ដម សរ សុ​ពុត្រា អភិបាល នៃ គណៈ អភិបាលខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង បាន​អញ្ជើញ ជា អធិបតីភាព​ភាព ទាំង​ពិ​ធីបេី​ក និង ពិធី​បិទ​សិក្ខាសាលា និង បានផ្ដល់ កិត្តិយស​ប្រគល់​វិញ្ញាបនបត្រ​បញ្ជាក់ ការសិក្សា​ជូន សិក្ខាកាម ២៧៩ នាក់​ផង​ដែរ​។​
​បើតា​ម លោក​បណ្ឌិត ហោ គន្ធា ប្រធាន សមាគម​អភិវឌ្ឍន៍​វិជ្ជាជីវៈ​អ្នកសារព័ត៌មាន កម្ពុជា បាន​ប្រាប់ថា ការរៀបចំ​សិក្ខាសាលា នាពេលនេះ ជា​ការ​រៀបចំលេីកទី​២ ក្រោម​ប្រធានបទ ក្រមសីលធម៌​វិជ្ជាជីវៈ សារព័ត៌មាន​វិស័យ បរិស្ថាន និង ផ្សព្វផ្សាយ​សមិទ្ធផល ខេត្ត ស្ទឹងត្រែង ដែល​ស្ថិត​ក្នុង ផែន ការ​នៃ​ការរៀបចំ សិក្ខាសាលា ចំនួន ២៤​ខេត្ត ។​
​លោក​បណ្ឌិត បាន​បន្ដ​ប្រាប់ថា ការរៀបចំ សិក្ខាសាលា​នេះ គឺ​ទទួលបាន នូវ​ការគាំទ្រ ពី សំណាក់ ក្រសួង​ព័ត៌មាន ក្រសួង​បរិស្ថាន រដ្ឋបាល ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង និង សមាគម​ដៃគូរ ។​
​ជាមួយគ្នានេះដែរ លោក​បណ្ឌិត សូម​ថ្លែង អំណរគុណ ដល់​ក្រុម ហ៊ុន សេ​វ ឌឺ ឡា​ហ្វ៍ ខេ​ម​បូឌា និង សមាគម​សម្ព័ន្ធ យុវជន​ដើម្បី សន្តិភាព​ដែល​ចូលរួម ឧបត្ថម្ភ​គាំទ្រ និង​ទ្រទ្រង់ អាហារសម្រន់​សម្រាប់ សិក្ខាកាម​ក្នុង សិក្ខាសាលា និង​ជា​ពិសេស​សូម​ថ្លែងអំណរគុណ​យ៉ាង​ជ្រាលជ្រៅ​ចំពោះ លោកជំទាវ មាស ច័ន្ទ​ធីតា អនុរដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួង​បរិស្ថាន លោក ម៉ែន គុង នាយករង​រដ្ឋបាលខេត្ត និង​ជា​អ្នកនាំពាក្យ​រដ្ឋបាលខេត្ត និង​លោក​បណ្ឌិត ជា សំ​ហុង ទីប្រឹក្សា​ច្បាប់ ដែល​បាន​ចំណាយ ពេល​ធ្វេី​បទ​បង្ហាញ ប្រកបដោយ​ចំណេះដឹង ដ៍​មាន​សារសំខាន់ និង​ឧត្ដម​ប្រយោជន៍ ជូន​ដល់​សិក្ខាកាម ក្នុង ការ ពង្រឹងសមត្ថភាព និង​អភិវឌ្ឍ​ខ្លួន​។​