យុទ្ធនាការ “​និយាយ​ថា​ទេ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​ក្លែងក្លាយ​!” “Say No to Fake News” - ឯកឧត្តម បណ្ឌិត អ៊ាង សុផល្លែត អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធីបុណ្យ​សម្ពោធ​ឆ្លង​កុដ្ឋ ពុទ្ធា​ភិ​សេក និង​សមិទ្ធផល​នានា នៅ​វត្ត​គគីរ ក្នុង​ឃុំ​ព្រែក​អា​ជី ស្រុក​ក្រូចឆ្មារ ខេត្ត​ត្បូងឃ្មុំ​ - ថៃ​រញ្ជួយ​ដី​ផង ភ្លើង​ឆេះ​ព្រៃ​ផង ! ភ្លើង​ឆេះ​ព្រៃ​នៅ​ខេត្ត​ឡាំ​ប៉ាង​ក្នុង​មួយ​ថ្ងៃ​រាលដាល​ជាង 1,000 រ៉ៃ (​ប្រមាណ​ជិត 2km) បង្ក​ឲ្យមាន​ខ្យល់​បំពុល​ធ្ងន់ធ្ងរ គ្រោះថ្នាក់​ដល់​សុខភាព​ពលរដ្ឋ​ថៃ - លោក ឆាយ សុគន្ធ​ដា អភិបាលស្រុក​កំពង់សីលា និង​បក្ខពួក រង​ការចោទប្រកាន់​ពី​គណៈកម្មការ​សហគមន៍​ព្រៃឈើ​អ្នកតា​ថ្ម​ព្រង់ ថា​បាន​ធ្វើ​ប្លង់​គ្រប​លើ​ដី​ព្រៃ​សហគមន៍​ជាច្រើន ហិកតា ធ្វើជា​កម្មសិទ្ធិ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ - សមត្ថកិច្ច​ស្រុក​សំរោង​ទង ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ពីរ​នាក់​តាម​ដី​ការ​បង្គាប់​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន​លេខ​.៥៥០ និង​៧៣៦ - នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ថៃ​បច្ចុប្បន្ន និង​អតីត​នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ថៃ ៤ រូប​បាន​ចូលរួម​រំលែក​ទុក្ខ​ដ៏​ក្រៀមក្រំ​ជា​មួុយ​សម្តេច​អគ្គមហាសេនាប​តី​តេជោ ហ៊ុន សែន ចំពោះ​មរណភាព​របស់​ឯកឧត្តម​អ្នកឧកញ៉ា​ឧត្តមមេត្រី​វិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន បងប្រុស​បង្កើត​សម្តេច​តេជោ​ - សមត្ថកិច្ច​ចុះ​បង្ក្រាប​បាន​សាច់​សត្វព្រៃ​ជាង ៦០​គីឡូក្រាម នៅ​ស្រុក​ស្នួល​ - ប្រធានការិយាល័យ​រដ្ឋ​បាល​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ស្រុក​កងមាស​របូត​តំណែង​ព្រោះតែ​៣៦០​ដុល្លារ​ជា​ថ្មូរ​នឹង​ការកែតម្រូវ​សំបុត្រកំណើត​ - កម្ពុជា​ទទួលបាន​ចំណាត់​ថ្នាក់​ឈានមុខ​ក្នុង​ការអនុវត្ត​គម្រោង​រេ​ដ​បូក​នៅលើ​ពិភពលោក - ​សមាគម​អភិវឌ្ឍន៍​វិជ្ជាជីវៈ​អ្នកសារព័ត៌មាន កម្ពុជា​រៀបចំ​សិក្ខាសាលា​លេីក​ទី ២ នៅ​ខេត្ត ស្ទឹងត្រែង​
កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប ដឹកនាំ​ក្រុម​ការងារ ទទួល​ស្វាគមន៍​ប្រតិភូ​ក្រុមការងារ​ជំនាញ កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស ដឹកនាំ​ដោយ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ឆាយ សូ​គា៍ ចុះ​ត្រួតពិនិត្យ និង វាយតម្លៃ​វគ្គ​បំប៉ន​សណ្តាប់ធ្នាប់​ជួរ​ទ័ព ផែន​ឈរ​-​ផែន​ដើរ (​ផែន​ព្យុហយាត្រា​) របស់​សិក្ខាកាម នៃ​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប
​ខេត្តសៀមរាប ៖ នៅ​ព្រឹក ថ្ងៃទី​២៣ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​បញ្ជាការដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប លោក​វរសេនីយ៍ឯក សូរ ឆៃលី មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប ទទួល​ការងារ​ហ្វឹកហ្វឺន បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ ទទួល​ស្វាគមន៍​ប្រតិភូ​ក្រុមការងារ​ជំនាញ កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស ដឹកនាំ​ដោយ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ឆាយ សូ​គា៍ ស្នងការរង ស្នងការដ្ឋាន​កសាង​កម្លាំង អញ្ជើញ​ចុះ​ត្រួតពិនិត្យ និង វាយតម្លៃ​វគ្គ​បំប៉ន​សណ្តាប់ធ្នាប់​ជួរ​ទ័ព ផែន​ឈរ​-​ផែន​ដើរ (​ផែន​ព្យុហយាត្រា​) របស់​សិក្ខាកាម នៃ​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តសៀមរាប ត្រៀម​ចូលរួម​ពិធី​សម្ពោធ​សមិទ្ធផល​ដាក់ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​មជ្ឈមណ្ឌល​ហ្វឹកហ្វឺន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ភ្នំ​ជុំ​សែន​រីករាយ និង​ការ​ប្រារព្ធ​ខួប​លើក​ទី​៣២ ទិវា​កងរាជអាវុធហត្ថ (១៤ កក្កដា ១៩៩៣ – ១៤ កក្កដា ២០២៥) ៕