សមត្ថកិច្ច​ស្រុក​សំរោង​ទង ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ពីរ​នាក់​តាម​ដី​ការ​បង្គាប់​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន​លេខ​.៥៥០ និង​៧៣៦
«គេហទំព័រ រស្មីស្ទឹងត្រង់ | Rasmeistoengtrang News» ទូរស័ព្ទទំនាក់ទំនង097 72 88 071 | 076 44 44 373
​ស្រុក​សំរោង​ទង​÷ ជនសង្ស័យ ០២​នាក់​ត្រូវបាន​កម្លាំង​នគរបាល​ស្រុក​សំរោង​ទង​ចាប់​ឃាត់ខ្លួន តាម​ដី​ការ​បង្គាប់​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ចង្ក្រាន​ដែក ឃុំ​សំរោង​ទង ស្រុក​សំរោង​ទង ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ ។​
​លោក​វីរៈ​សេនីយ៍​ឯក ឃុត សុផល អធិការនគរបាល​ស្រុក​សំរោង​ទង បាន​បញ្ជាក់​ឲ្យដឹងថា ដោយ​អនុវត្ត​តាម​បទបញ្ជា​ពី​លោក​ឧត្តម​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឃឹម សុក​ខៃ ស្នងការ​នគរបាល​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែ មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ វេលា​ម៉ោង ១០ និង ៥ នាទី កម្លាំង​ផ្នែក​ប្រឆាំង​គ្រឿងញៀន សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​ប៉ុស្តិ៍នគរបាល​រដ្ឋបាល​សំរោង​ទង បាន​ចុះ​អនុវត្ត​ដីកា​បង្គាប់​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន មាន​ចំនួន ២ ដីកា​: បាន​ឃាត់ខ្លួន​មនុស្ស​ចំនួន​២​នាក់ នៅ​ចំណុច​ភូមិ​ចង្ក្រាន​ដែក ឃុំ​សំរោង​ទង ស្រុក​សំរោង​ទង ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ ។​
​លោក​វរសេនីយ៍ឯក ឃុត សុផល បានឲ្យដឹង​ទៀតថា ជនសង្ស័យ​ទាំង​ពីរ​នាក់​មាន​ឈ្មោះ​÷
១.​ឈ្មោះ អឿន សារ៉ាន់ ហៅ ក្តា​ន់ ភេទ ប្រុស អាយុ ៣៨ ឆ្នាំ នៅ​ភូមិ​ចង្ក្រាន​ដែក ឃុំ​សំរោង​ទង ស្រុក​សំរោង​ទង ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ ។​
​សូមបញ្ជាក់​ថា​: ឈ្មោះ អឿន សារ៉ាន់ ហៅ ក្តាន់​ខាងលើ មាន​ដីកា​បង្គាប់​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន លេខ ៥៥០ ចុះ​ថ្ងៃ​ទី​២០ ខែ​កញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៤ ចេញ​ដោយ​លោក លាង លី​ហៀ​ង ចៅក្រម​ស៊ើបសួរ អម​សាលាដំបូង​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ ចោទ​ពី​បទ​: ជួញដូរ ដោយ​ខុសច្បាប់​នូវ​សារធាតុ​ញៀន ប្រព្រឹត្ត​នៅ​ភូមិ​ត្រពាំង​ត្រស់ ឃុំ ត្រពាំង​គង ស្រុក​សំរោង​ទង ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ​២០២៤. នឹង​ដីកា​បង្គាប់​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន លេខ ៧៣៦ ចុះ​ថ្ងៃ​ទី ៥ ខែ​ធ្នូ ឆ្នាំ​២០២៤ ចេញ​ដោយ​លោក ធ្ធាំ ប៊ុណ្ណា ចៅក្រម​ស៊ើបសួរ អម​សាលាដំបូង​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ ចោទ​ពី​បទ​: ជួញដូរ និង​រក្សា​ទុក​ដោយ​ខុសច្បាប់​នូវ​សារធាតុ​ញៀន ប្រព្រឹត្ត​នៅ​ចំណុច ភូមិ​ចង្ក្រាន​ដែក ឃុំ​សំរោង​ទង ស្រុក​សំរោង​ទង ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​៩ ខែ​កញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៤ ។ ២ .​ឈ្មោះ ឡូ ឆៃ ភេទ​ប្រុស​អាយុ ៣៨​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​បាញ់​កង្កែប ឃុំ​ត្រពាំង​គង ស្រុក​សំរោង​ទង​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ ។​
​លោក ឃុត សុផល បាន​បន្ថែមទៀតថា ក្នុង​ប្រតិបត្តិការ​បង្ក្រាប​នោះ​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​បាន​ដកហូត​វត្ថុតាង​រួមមាន​.១ ម្សៅ​ក្រាម​ពណ៌​ស​ថ្លា​សង្ស័យ​ជា​គ្រឿងញៀន​ចំនួន​៤​កញ្ចប់ (​ធំ ៣ កញ្ចប់​,​មធ្យម ១ កញ្ចប់​) ២ ជញ្ជីង​អេឡិចត្រូនិច​សំរាប់​ថ្លឹង​គ្រឿងញៀន ១ គ្រឿង ៣​ទូរ​សព្ទ​ដៃ ១​គ្រឿង ៕​