បុរស​ម្នាក់​បានបាត់បង់ជីវិត​ភ្លាមៗ ខណៈ​ជិះ​ម៉ូតូ​ដួល ហើយ​ត្រូវ​ជះ​ចូលទៅ​ក្រោម​រថយន្ត​ក្នុងទិសដៅ​បញ្ច្រាស​គ្នា​
«គេហទំព័រ រស្មីស្ទឹងត្រង់ | Rasmeistoengtrang News» ទូរស័ព្ទទំនាក់ទំនង097 72 88 071 | 076 44 44 373
ខេត្ត​កណ្តាល ៖ កាលពី​ថ្ងៃ​ពុធ ១៤ កើត ខែ​អសុ្ស​ជ ឆ្នាំ​រោង ឆ​ស័ក ព​.​ស ២៥៦៨ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ១៦ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២៤ វេលា​ម៉ោង ១៥:០០​នាទី នៅលើ​ផ្លូវជាតិ​លេខ​១ ចន្លោះ​គីឡូម៉ែត្រ​លេខ​៤៤-៤៥​ចំណុច ភូមិ​ព្រែកត្រែង ឃុំ​សំរោង​ធំ ស្រុក​កៀនស្វាយ​ខេត្ត​កណ្តាល កើតមាន​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​មួយ​ករណី បណ្តាល​បុរស​ម្នាក់ បាន​ស្លាប់​ភ្លាមៗ​នៅនឹងកន្លែង បន្ទាប់​ពី​ខ្លួន​បាន​ដួល​ម៉ូតូ និង​ជះ​ចូល​ទៅ​ក្រោម​រថយន្ត ន​ករណី​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​មួយ​កើតឡើង ។​
​យោងតាម​សេចក្តីរាយការណ៍​អោយដឹងថា នៅ​ថ្ងៃ​ខែ​ឆ្នាំ​វេលា​ម៉ោង​កើតហេតុ ខាងលើ​រថយន្ដ​០១​គ្រឿង ម៉ាក Nissan បែន​ធុន​ធ្ងន់ ពណ៌​ខៀវ ផលិត​ឆ្នាំ​១៩៩២ (​ចង្កូត​ស្ដាំ​) ពាក់​ស្លាក​លេខ ព្រះសីហនុ 3A -0155 អ្នកបើកបរ​មិន​ស្គាល់​អត្ដ​សញ្ញាណ (​រត់គេចខ្លួន​) បើកបរ​ទិសដៅ ភ្នំពេញ ទៅ អ្នក​លឿង ។ មកដល់​ចំណុច​កើតហេតុ រថយន្ត​ខាងលើ​បាន​បុក​ម៉ូតូ​០១​គ្រឿង​ម៉ាក Honda Dreams ផលិត​ឆ្នាំ​២០២៣ ពណ៍​ខ្មៅ ពាក់​ផ្លាកលេខ ភ្នំពេញ 1KG-2145 បើកបរ​ដោយ​ឈ្មោះ កៅ ចាន់ ភេទ​ប្រុស អាយុ​៣៦ ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​គគីរ​ធំ ឃុំ​គគីរ​ធំ ស្រុក​កៀនស្វាយ ខេត្ដ​កណ្ដាល បើកបរ​ទិសដៅ​ពី​គគីរ​ធំ ទៅ​រោងចក្រ​សួន​ឧស្សាហកម្ម បាន​ជិះ​ទិសដៅ​បញ្ច្រាស​ទិស​គ្នា ។ ម៉ូតូ​ជនរងគ្រោះ​បាន​ជិះ​ដួល​ខ្លួនឯង បណ្តាល​ឲ្យ​ជះ​ជនរងគ្រោះ​ចូល​រថយន្ដ ។ គាប់​ជួន​រថយន្ត​បាន​កិន​ពីលើ បាន​ស្លាប់​នៅ​កន្លែងកើតហេតុ​តែ​ម្តង ។
​កម្លាំង​ប៉ុស្ដិ៍​នគរបាល​សំរោង​ធំ​បាន​សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​ជំនាញ​ចុះ​មក​វាស់វែង​យក​ម៉ូតូ​យកទៅ​រក្សាទុក​ជា​ភស្តុតាង នៅ​អធិការដ្ឋាន​នគរ​ស្រុក​កៀនស្វាយ ដើម្បី​បន្ត​ចំណាត់ការ​តាម​នីតិវិធី ។​