​សត្វ​ថ្លែន​ខាំ​មនុស្ស​ស្លាប់​ម្នាក់​ទៀត​ហើយ នៅ​ខេត្ត​មណ្ឌលគិរី
«គេហទំព័រ រស្មីស្ទឹងត្រង់ | Rasmeistoengtrang News» ទូរស័ព្ទទំនាក់ទំនង097 72 88 071 | 076 44 44 373
បុរស​ជា​កសិករ​ម្នាក់​បាន​ស្លាប់​យ៉ាង​ឆាប់រហ័ស​បន្ទាប់ពី​ត្រូវ​សត្វ​ថ្លែន​ខាំ ដោយ​ហេតុការណ៍​នេះ​កើតឡើង​កាល ក្នុងភូមិ​ពូគ​ង់ ឃុំ​ស្រែ​ព្រះ ស្រុក​កែវ​សីមា ខេត្ត​មណ្ឌលគិរី ហើយ​នេះ​ជា​ករណី​ទី​២ ដែល​សត្វ​ថ្លែន​ខាំ​មនុស្ស​ស្លាប់​ក្នុង​ខេត្ត​មណ្ឌលគិរី ព្រោះ​កន្លង​ទៅ​ថ្មីៗ កុមារ​ម្នាក់​ក៏​បាន​បាត់បង់​ជីវិត​ក្នុងករណី​ថ្លែន​ខាំ​ផងដែរ ។​
​ជនរងគ្រោះ​ឈ្មោះ កង អ៊ី​ន អាយុ​៥០​ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ សញ្ជាតិ​ខ្មែរ មុខរប​កសិករ ។ បើ​តាម​ភរិយា​ជនរងគ្រោះ​បាន​ប្រាប់​សមត្ថកិច្ច​ថា កាលពី​វេលា​ម៉ោង​ប្រមាណ​៧​យប់​ថ្ងៃ​ទី ២០ មិថុនា ប្ដី​របស់​គាត់​បាន​ឲ្យ​គាត់ និង​កូនៗ​ចេញពី​មុង​ព្រោះ​មាន​ថ្លែន​ខាំ​គាត់ ហើយ​នៅពេល​ដែល​ប្ដី​គាត់​រៀប​វាយ​ថែ្ល​ន​នោះ វា​ក៏​ធ្លាក់​ទៅ​ដី​បាត់ទៅ ។ ប្រភព​បន្តថា បន្តិចក្រោយមក​ប្ដី​របស់​គាត់​ក៏​មាន​អា​ការៈចុ​កទ្រូង រឹង​ថ្គាម ។ ឃើញ​សភាព​មិន​ស្រួល​គាត់​ក៏​បាន​ពឹង​ឱ្យ​អ្នកជិតខាង​ជូន​ទៅ​កាន់​មន្ទីរពេទ្យ តែ​ពេល​ទៅដល់​មន្ទីរពេទ្យ​គាត់​ក៏​បាន​ទទួលដំណឹង​ថា ប្ដី​របស់​គាត់​ស្លាប់​ទៅហើយ ។ ក្រោយ​ការធ្វើ​កោសល្យវិច្ច័យ​សមត្ថកិច្ច​បាន​សន្និដ្ឋា​ន​ថា បុរស​ខាងលើ​ពិតជា​ស្លាប់​ដោយសារ​សត្វ​ថ្លែន​ខាំ​មែន ។​