ផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ចំនួន ១០​ខ្នង ត្រូវបាន​បំផ្លិចបំផ្លាញ​ដោយ​គ្រោះធម្មជាតិ​ខ្យល់​កន្ត្រាក់ ស្ថិតនៅ​ស្រុក​គងពិសី​
«គេហទំព័រ រស្មីស្ទឹងត្រង់ | Rasmeistoengtrang News» ទូរស័ព្ទទំនាក់ទំនង097 72 88 071 | 076 44 44 373
ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​÷ យ៉ាងហោចណាស់ ផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ចំនួន​១០​ខ្នង ត្រូវ​បាន​រង​ការខូចខាត ដោយ​គ្រោះធម្មជាតិ​ខ្យល់​កន្ត្រាក់ វេលា​ម៉ោង​៥​ទៀប​ភ្លឺ ថ្ងៃទី​៥ ខែ​ឧសភា ឆ្នាំ​២០២៤ នៅក្នុង​ឃុំ​ស្នំ​ក្រពើ ស្រុក​គងពិសី ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​។​
​អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន​ស្រុក​គងពិសី​បាន​ឱ្យដឹងថា នៅ​វេលា​ទៀបភ្លឺ​ថ្ងៃ​នេះ គឺ​មាន​ភ្លៀង​ធ្លាក់​លាយឡំ​ជាមួយ​ខ្យល់​កន្ត្រាក់ ដែល​បាន​បោកបក់​យ៉ាង​ខ្លាំង មក​លើ​ផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ ស្ថិតក្នុង​ភូមិ​ត្រពាំង​មាន ភូមិ​អង្គ​ក​ន្ទ​ច ភូមិ​បល្ល័ង្គ​រាជា ភូមិ​ក្រាំង​ពន្លៃ នៃ​ឃុំ​ស្នំ​ក្រពើ ស្រុក​គងពិសី ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ បណ្តាលឱ្យ​ផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ចំនួន​១០​ខ្នង​រង​ការ​ខូច​ខាត់​។​
​ជាមួយ​ហេតុការណ៍​ខ្យល់​កន្ត្រាក់​នេះ អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន​ស្រុក​គងពិសី ក៏បាន​ក្រើនរំលឹក​ដល់​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ទាំងអស់ ឱ្យ​បង្កើន​ការប្រុងប្រយ័ត្ន​ខ្ពស់ ចំពោះ​គ្រោះធម្មជាតិ​នេះ ដោយ​ក្នុង​នោះ​អាជ្ញាធរ​បាន​លើកឡើង​ថា ភ្លៀង​នឹង​ចាប់​ធ្លាក់​រាយប៉ាយ​នៅ​គ្រប់​ភូមិ ស្រុក ដោយ​លាយឡំ​ជាមួយ​ខ្យល់​កន្ត្រាក់ ផ្គ​រន្ទះ ដែល​ងាយ​នឹង​បង្ក​ជា​ហានិភ័យ​ជាយថាហេតុ ពិសេស​បង្កឱ្យមាន​គ្រោះថ្នាក់ ដល់​អាយុជីវិត​មនុស្ស សត្វ​៕