២.​ទូរស័ព្ទ​ចំនួន​០១​គ្រឿង​ម៉ាក​ណូគា​ចុច​ពិល​
៣.​ម៉ូតូ​ចំនួន​០១​គ្រឿង ម៉ាក​គុប​ជ្រុង​c៩០​ពាក់​ស្លាក​លេខ ភ្នំពេញ​១B ៩០៥៥
​សមត្ថកិច្ច​បានឲ្យដឹងថា ៖ នៅ​ថ្ងៃ​ខែ​ឆ្នាំ​វេលា​ម៉ោង​ខាងលើ​កម្លាំង​ប៉ុស្តិ៍នគរបាល​រដ្ឋបាល​ដីឥដ្ឋ​បាន​សហកា​រណ៍​ជាមួយ​កម្លាំង​ផ្នែក​ប្រឆាំង​បទល្មើស​គ្រឿងញៀន​ស្រុក​កៀនស្វាយ​បាន​ជិះ​ល្បាត​តាម​ភូមិសាស្ត្រ​ឃុំ​ដីឥដ្ឋ​ពេលមកដល់​ក្បែរ​ចំណុច​កើតហេតុ​ស្រាប់តែ​ឃើញ​ជនសង្ស័យ​ចំនួន​០២​នាក់​ឈ្មោះ អ៊ុច​ភារម្យ​(​ហៅ​គម​) ភេទ​ប្រុស​និង​ឈ្មោះ ខាត់​ចិន្តា​(​ហៅ​ស្នៅ​)​កំពង់​ឈរ​និយាយ​គ្នា​ក្រោម​ដើម​ក្ងោក ផ្លូវលំ​ស្ថិតក្នុង​ភូមិ​ពពាលខែ​២​ឃុំ​ដីឥដ្ឋ ស្រុក​កៀនស្វាយ ខេត្ត​កណ្តាល ដោយ​មាន​ការសង្ស័យ សមត្ថកិច្ច​ក៍​បាន​ចូល​ទៅ​សួរនាំ​ហើយ​ធ្វើការ​ឆែកឆេរ រកឃើញ​ម្សៅ​ក្រាម​ព​ណ័ស​ថ្លា សង្ស័យ​សារធាតុ​ញៀន​
(​ម៉ា​ទឹកកក​)​ចំនួន​០៤​កញ្ចប់​តូច​នៅ​និង​ឈ្មោះ​អ៊ុច ភារម្យ​(​ហៅ​គម​) ភេទ​ប្រុស​ក្រោយ​មក​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​បាន ធ្វើការ​នាំខ្លួន​ជន​សង្សយ៍​ទាំង​០២​នាក់ រួមជាមួយ​វត្ថុតាង​ខាងលើ​មក​សាកសួរ​បន្ត​នៅ​ប៉ុស្តិ៍នគរបាល​រដ្ឋបាល​ដី​ឥដ្ឋ ។​
​នៅ​ចំពោះមុខ​សមត្ថកិច្ច ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ អ៊ុច ភារម្យ (​ហៅ​គម​)​បាន​សារភាព​ថា ៖ ម្សៅ​ក្រាម​ព​ណ័ស​ថ្លា​សង្សយ័​សារធាតុ​ញៀន​(​ម៉ា​ទឹកកក​) ចំនួន​០៤​កញ្ចប់​តូច ដែល​សមត្ថកិច្ច​រកឃើញ​ពិត​ជា​របស់​ខ្លួន​ប្រាកដ​មែន ដែល​ខ្លួន​បាន​ទិញ​ពី​មនុស្ស​ម្នាក់​នៅ​ក្រុង​តាខ្មៅ មក​ចែកចាយ​បន្ត​ហើយ​ឈ្មោះ​អ៊ុច ភារម្យ បាន​សារភាព​បន្តទៀតថា យប់​ម៉ិញ ថ្ងៃទី​២២ .១០.២០២៣ វេលា​ម៉ោង​ប្រហែល​១៩: ២០​នាទី ឈ្មោះ ផល ស៊ីឡូ​ហៅ​ក្លូ ភេទ​ប្រុស​អាយុ​៣៣​ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ​មុខរបរ​មិន​ពិត​មាន​ទីលំនៅ​ភូមិ​ស្រែអំពិល​ឃុំ​ឈើ​ទាល ស្រុក​កៀនស្វាយ ខេត្ត​កណ្តាល​បាន​ប្រើ​អោយ​ខ្លួន​ទៅ​ទិញ ថ្នាំញៀន​ចំនួន​០១​កញ្ចប់​ធំ តំលៃ​៦០០០០០​រៀល​(​ហុកសិប​ម៉​៉ឺ​នរៀល​)​ពី​មនុស្ស​ប្រុស​ម្នាក់​មិន​ស្គាល់​ឈ្មោះ​មិន​ស្គាល់​ទីលំនៅ​អាយុ​ប្រហែល​៣១​ឆ្នាំ ជនជាតិ វៀតណាម នៅ​ម្តុំ​សេះសរ ក្រុង​តាខ្មៅ ខេត្ត​កណ្តាល ហើយ​កន្លង​មក​ឈ្មោះ​ផល សុីឡូ ហៅ​ក្លូ​បាន​ប្រើ​ខ្លួន​ទៅ​យក​ថ្នាំញៀន​ចំនួន​០២​ដង​មក​ហើយ ។​
​ចំណែក​ឈ្មោះ ខាត់ ចិន្តា​(​ហៅ​ស្នៅ​) ភេទ​ប្រុស​បាន​សារភាពថា​ខ្លួន​ធ្លាប់​មក​ទិញ​ថ្នាំញៀន​(​ម៉ា​ទឹកកក​)​ពី​ឈ្មោះ​អ៊ុច ភារម្យ​(​គម​) ចំនួន​០៥​ដង​មក​ហើយ ដោយ​ក្នុង​មួយដងៗ ចំនួន​១៥០០០​រៀល (​មួយ​ម៉ឺន​ប្រាំ​ពាន់​រៀល យកមក​ប្រើប្រាស់​និង​ចែកចាយ​បន្ត​។​ក្រោយ​បាន​ចំលើយសារភាព​របស់​ឈ្មោះ អ៊ុច ភារម្យ​(​គម​) រួច​សមត្ថកិច្ច​បាន​បន្ត​ស្រាវជ្រាវ​រក​ឈ្មោះ​ផល​ស៊ីឡូ​(​ក្លូ​) ភេទ​ប្រុស​រហូតដល់​ម៉ោង​១៦:៣០
​នាទី​ថ្ងៃ​ខែ​ឆ្នាំ​ដដែល សមត្ថកិច្ច​បាន​ឃាត់ខ្លួន ឈ្មោះ​ផល​ស៊ីឡូ​(​ក្លូ​) បាន​នៅ​ចំណុច​ភូមិ​ស្លាប​តា​អោន​ឃុំ​គគីរ​ស្រុក​កៀនស្វាយ​ខេត្ត​កណ្តាល