យុទ្ធនាការ “​និយាយ​ថា​ទេ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​ក្លែងក្លាយ​!” “Say No to Fake News” - ឯកឧត្តម បណ្ឌិត អ៊ាង សុផល្លែត អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធីបុណ្យ​សម្ពោធ​ឆ្លង​កុដ្ឋ ពុទ្ធា​ភិ​សេក និង​សមិទ្ធផល​នានា នៅ​វត្ត​គគីរ ក្នុង​ឃុំ​ព្រែក​អា​ជី ស្រុក​ក្រូចឆ្មារ ខេត្ត​ត្បូងឃ្មុំ​ - ថៃ​រញ្ជួយ​ដី​ផង ភ្លើង​ឆេះ​ព្រៃ​ផង ! ភ្លើង​ឆេះ​ព្រៃ​នៅ​ខេត្ត​ឡាំ​ប៉ាង​ក្នុង​មួយ​ថ្ងៃ​រាលដាល​ជាង 1,000 រ៉ៃ (​ប្រមាណ​ជិត 2km) បង្ក​ឲ្យមាន​ខ្យល់​បំពុល​ធ្ងន់ធ្ងរ គ្រោះថ្នាក់​ដល់​សុខភាព​ពលរដ្ឋ​ថៃ - លោក ឆាយ សុគន្ធ​ដា អភិបាលស្រុក​កំពង់សីលា និង​បក្ខពួក រង​ការចោទប្រកាន់​ពី​គណៈកម្មការ​សហគមន៍​ព្រៃឈើ​អ្នកតា​ថ្ម​ព្រង់ ថា​បាន​ធ្វើ​ប្លង់​គ្រប​លើ​ដី​ព្រៃ​សហគមន៍​ជាច្រើន ហិកតា ធ្វើជា​កម្មសិទ្ធិ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ - សមត្ថកិច្ច​ស្រុក​សំរោង​ទង ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ពីរ​នាក់​តាម​ដី​ការ​បង្គាប់​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន​លេខ​.៥៥០ និង​៧៣៦ - នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ថៃ​បច្ចុប្បន្ន និង​អតីត​នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ថៃ ៤ រូប​បាន​ចូលរួម​រំលែក​ទុក្ខ​ដ៏​ក្រៀមក្រំ​ជា​មួុយ​សម្តេច​អគ្គមហាសេនាប​តី​តេជោ ហ៊ុន សែន ចំពោះ​មរណភាព​របស់​ឯកឧត្តម​អ្នកឧកញ៉ា​ឧត្តមមេត្រី​វិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន បងប្រុស​បង្កើត​សម្តេច​តេជោ​ - សមត្ថកិច្ច​ចុះ​បង្ក្រាប​បាន​សាច់​សត្វព្រៃ​ជាង ៦០​គីឡូក្រាម នៅ​ស្រុក​ស្នួល​ - ប្រធានការិយាល័យ​រដ្ឋ​បាល​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ស្រុក​កងមាស​របូត​តំណែង​ព្រោះតែ​៣៦០​ដុល្លារ​ជា​ថ្មូរ​នឹង​ការកែតម្រូវ​សំបុត្រកំណើត​ - កម្ពុជា​ទទួលបាន​ចំណាត់​ថ្នាក់​ឈានមុខ​ក្នុង​ការអនុវត្ត​គម្រោង​រេ​ដ​បូក​នៅលើ​ពិភពលោក - ​សមាគម​អភិវឌ្ឍន៍​វិជ្ជាជីវៈ​អ្នកសារព័ត៌មាន កម្ពុជា​រៀបចំ​សិក្ខាសាលា​លេីក​ទី ២ នៅ​ខេត្ត ស្ទឹងត្រែង​
នគរបាល​ស្រុក​ឆ្លូង ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ពីរ​នាក់ ជា​មុខសញ្ញា​ប្រើប្រាស់​នឹង​ជួញដូរ​គ្រឿងញៀន​..!!
ខេត្ត​ក្រចេះ​÷ ជនសង្ស័យ​ចំនួន​២​នាក់ ត្រូវបាន​កម្លាំង​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​ឆ្លូង ឃាត់ខ្លួន​ពាក់ព័ន្ធ​ប្រើប្រាស់​និង​ជួញដូរ​គ្រឿងញៀន​និង​ដកហូត​នៅ​វត្ថុតាង​មួយ​ចំនួន​។​
​ការចាប់​ឃាត់​ខ្លួន​នេះ​ធ្វើឡើង​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​៧ ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣​នៅវេលា​ម៉ោង ១៣​និង ០០​នាទី នៅ​ចំណុច​ភូមិ​ពង្រ​១ ឃុំ​ពង្រ ស្រុក​ឆ្លូង ខេត្ត​ក្រចេះ​។​
​នគរបាល​ស្រុក​ឆ្លូង​បាន​និយាយ​ឲ្យដឹងថា ដោយ​មាន​ការចង្អុល​ណែនាំ​ពី​លោក​អធិការនគរបាល​ស្រុក​ឆ្លូង កម្លាំង​ជំនាញ​គ្រឿងញៀន​ស្រុក សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​ប៉ុស្តិ៍​រដ្ឋបាល​ឃុំ​ពង្រ បាន​ចុះ​បង្ក្រាប​មុខសញ្ញា​ជួញដូរ និង​ប្រើប្រាស់​គ្រឿងញៀន នៅ​ចំណុច​ភូមិ​ពង្រ​១ ឃុំ​ពង្រ ស្រុក​ឆ្លូង ខេត្ត​ក្រចេះ ម្ចាស់ផ្ទះ​ឈ្មោះ ( ទៀត អាល់​ហ្វីន​) ជា​លទ្ធផល​ឃាត់ខ្លួន​បាន មុខសញ្ញា​ចំនួន ២​នាក់​ប្រុស ៖
១, ឈ្មោះ ឃិន ចំ​រុង ភេទ​ប្រុស អាយុ ៣៤​ឆ្នាំ មាន​ទីលំនៅ​ភូមិ កណ្តាល ឃុំ​ឆ្លូង ស្រុក​ឆ្លូង ខេត្ត​ក្រចេះ​។​
២, ឈ្មោះ ម៉ាត់ បូរី ភេទ​ប្រុស អាយុ ៣០​ឆ្នាំ ជាតិ​ចាម មាន​ទីលំនៅ​ភូមិ ឈើទាល​ភ្លោះ ឃុំ​ព្រែក​សា​ម៉ាន់ ស្រុក​ឆ្លូង ខេត្ត​ក្រចេះ​។​