​ជនរងគ្រោះ​ឈ្មោះ ចេង រតនា ហៅ​តុង ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៣​ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរ​លក់ដូរ មាន​ទីលំនៅ​ព្រែកត្រែង​២ ឃុំ​សំរោង​ធំ ស្រុក​កៀនស្វាយ ខេត្ត​កណ្តាល ។
​ម៉ូតូ​ជនរងគ្រោះ ម៉ាក​ហុងដា​សេ ១២៥ ពណ៌​ខ្មៅ ផលិត​ឆ្នាំ​២០២០ ឡើង​តែម​២០២២ ពាក់​ផ្លាកលេខ កណ្តាល 1AH-2144 ។​
​ក្រោយ​ពី​ការតាមដាន​ស៊ើប សមត្ថកិច្ច​បាន​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ជនសង្ស័យ ជា​យុវជន​ពីររូប ៖
១/ ឈ្មោះថា វណ្ណ​នុត ភេទ​ប្រុស អាយុ​២១​ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរ​មិន​ពិត មាន​ទីលំនៅ​ភូមិ​ជ្រៃ​កោង សង្កាត់​ចោមចៅ ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ រាជធានី​ភ្នំពេញ (​ឃាត់ខ្លួន​) ។​
២/ ឈ្មោះ​សេក ចាន់​រ៉េត ហៅ​រ័ត្ន ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៧​ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរ​មិន​ពិត មាន​ទីលំនៅ​ភូមិ​ព្រៃទា សង្កាត់​ចោមចៅ​៣ ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ រាជធានី​ភ្នំពេញ (​ឃាត់ខ្លួន​) ។​
​ក្នុងនោះ សមត្ថកិច្ច​បាន​រឹបអូស​វត្ថុតាង​ចាប់​យក​រួមមាន​÷
១/ ម៉ូតូ​០១​គ្រឿង​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​១២៥ ពណ៌​ខ្មៅ ផលិត​ឆ្នាំ​២០២០ ឡើង​តែម​២០២២ ពាក់​ផ្លាកលេខ កណ្តាល 1AH-2144 (​ជា​របស់​ជនរងគ្រោះ​) ។​
២/ ម៉ូតូ​០១​គ្រឿង​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​១២៥ ពណ៌​ខ្មៅ ផលិត​ឆ្នាំ​២០១៧ ពាក់​ផ្លាកលេខ ភ្នំពេញ 1GL-4564 (​ជា​របស់​ជនសង្ស័យ​) ។​
​សេចក្តីរាយការណ៍​អោយដឹងថា ៖ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​06 ខែ​កញ្ញា ឆ្នាំ​2023 វេលា​ម៉ោង​9:45​នាទី ជនរងគ្រោះ​បាន​ជិះ​ម៉ូតូ​មួយគ្រឿង​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​125 ពណ៌​ខ្មៅ ផលិត​ឆ្នាំ​2020 បិទ​តែម​2022 ពាក់​ផ្លាកលេខ កណ្ដាល 1AH-2144 មកពីផ្សារ​ជ្រោយ​ដង រួច​ក៏​ចត​ម៉ូតូ​នៅមុខ​ផ្ទះ​របស់​ខ្លួន​លក់​គ្រឿង​អគ្គិសនី ដោយ​ទុក​សោរ​នៅជាប់​និង​ម៉ូតូ ហើយក៏​ដើរចូល​ទៅក្នុង​ផ្ទះ​មួយ​ភ្លែត ។ ពេលនោះ ជនរងគ្រោះ​ក្រឡេក​មើល​មក​ក្រៅ​ផ្ទះ​ក៏​ឃើញ​មាន​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់​ពាក់អាវ​ផ្កា រាង​ស្គម ពាក់មួក​សុវត្ថិភាព​ពណ៌​ស អង្គុយ​នៅលើ​ម៉ូតូ​របស់​ជនរងគ្រោះ ។
​ភ្លាម​នោះ​ជនរងគ្រោះ​ស្មានថា​អ្នក​មក​ទិញ​គ្រឿងអគ្គិសនី​ក៏​ដើរ​ចេញ​ទៅ​បំ​រ៉ុង​សួរនាំ ពេល​ដើរ​ទៅ​ជិត​ជិត​ដល់ ស្រាប់តែ​ជនសង្ស័យ​បាន​ជិះ​ម៉ូតូ​ជនរងគ្រោះ​ឡើងមក​ភ្នំពេញ ឃើញ​ដូច្នេះ​ជនរងគ្រោះ​បាន​ស្រែក​ថា​ចោរៗ និង​ទូរស័ព្ទ​ប្ដឹង​សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​ស្រុក​កៀនស្វាយ ពេល​ទទួលបាន​បណ្ដឹង​ភ្លាម កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​ព្រហ្មទណ្ឌ​ស្រុក​កៀនស្វាយ សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​នគរបាល​ប៉ុស្តិ៍​តាម​បណ្ដោយ​ផ្លូវជាតិ​លេខ​1 រហូតមក​ដល់​ចំនុច​ផ្សារ​គគីរ ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​បាន​ពីរ​នាក់ យក​មក​សាកសួរ ក្រោយពី​សាកសួរ​រួច​ជនសង្ស័យ ។​
​ឈ្មោះថា វណ្ណ​នុត ភេទ​ប្រុស បាន​សារភាព​ថា​÷ ខ្លួន​បាន​ជិះ​ម៉ូតូ​មួយគ្រឿង​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​125 ពណ៌​ខ្មៅ ផលិត​ឆ្នាំ 2017 ពាក់​ផ្លាកលេខ​ភ្នំពេញ 1GL 4564 ជាមួយ​ឈ្មោះ​សេក ចាន់​រ៉េត ភេទ​ប្រុស ដោយ​ឈ្មោះ​ថា វណ្ណ​នុត ភេទ​ប្រុស​ជា​អ្នក​ឌុប ហើយ​ជិះ​ចេញពី​សង្កាត់​ចោមចៅ ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ​សំដៅទៅ​ខេត្ត​ព្រៃវែង លុះ​មកដល់​ចំណុច​រោងចក្រ​សួន​ឧស្សាហកម្ម​សំរោង​ធំ​ក្នុង​ភូមិ​ព្រែកត្រែង​2 ឃុំ​សំរោង​ធំ ស្រាប់តែ​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ​សេក ចាន់​រ៉េត ភេទ​ប្រុស​បាន​ឱ្យឈ្មោះ​ថា វណ្ណ​នុត ភេទ​ប្រុស ឈប់​ម៉ូតូ​ហើយ​ឈ្មោះ​សេក ចាន់​រ៉េត ភេទ​ប្រុស ចុះ​ពីលើ​ម៉ូតូ​ដើរ​ទៅ​យក​ម៉ូតូ​ជនសង្ស័យ​ជិះ​ឡើង​មក​ភ្នំពេញ ។​
​ឈ្មោះ សេក ចាន់​រ៉េត ភេទ​ប្រុស​បាន​សារភាពថា​÷ ខ្លួន​បាន​បបួល​ឈ្មោះថា វណ្ណ​នុត ភេទ​ប្រុស ជិះ​ពី​សង្កាត់​ចោមចៅ ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ សំដៅទៅ​ខេត្ត​ព្រៃវែង លុះ​មកដល់​ចំណុច​រោងចក្រ​សួន​ឧស្សាហកម្ម​សំរោង​ធំ ក៏​ឃើញ​ម៉ូតូ​មួយ​គ្រឿង​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​រ​125 ពណ៌​ខ្មៅ ស៊េរី​ឆ្នាំ​2020 បិទ​តែម 2022 ពាក់​ផ្លាកលេខ កណ្ដាល 1AH-2144 ឈប់​ចត​នៅមុខ​ផ្ទះ​លក់​គ្រឿងអគ្គិសនី​ដោយមាន​សោរ​ជាប់​នៅ​ហ្នឹង​ម៉ូតូ ។ ឃើញ​ដូចនេះ ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ សេក ចាន់​រ៉េត ភេទ​ប្រុស​ក៏​បាន​ដើរចូល​ទៅ​យក​ម៉ូតូ​ជនរងគ្រោះ​ជិះ​ឡើង​មក​ភ្នំពេញ ។​
​ក្រោយ​ពី​សួរនាំ​រួច​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​យុត្តិធម៌​ស្រុក​កៀនស្វាយ​សុំ​គោលការណ៍​មេ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ទាំង​ពីរ​នាក់​បណ្ដោះអាសន្ន​នៅ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​កៀនស្វាយ ដើម្បី​កសាង​សំណុំរឿង​ចាត់ការ​តាម​នីតិវិធី​ច្បាប់ ៕